Yoga Workout, Tai Chi Yoga, Master Ali Reza:Arad Global Club, Eskişehir Yoga Merkezi


Video

Description

Arad Global Club, Tai Chi Yoga, Master Ali Reza

Eskişehir Yoga Merkezi

Yoga nedir

Yoga terimi Sanskritçe’de yuj teriminden türemiştir ve anlam olarak;kontrol etmek ,birleştirmek anlamına gelir. Tarihi, binlerce yıl geriye, milattan önceye dayanmaktadır. Arkeologların araştırma ve buluşları sonucunda yoganın şimdiki Hindistan ve Pakistan coğrafyasında ortaya çıktığı keşfedilmiştir ve yoga bulunduğu toplumun kültüründen, geleneklerinden ve ayinlerinden etkilenmiştir. Eski çağlarda ayinsel ağırlıklı olan yoga, son zamanlarda bir terapi yöntemi olarak kullanılmaya başlanmış ve popüler bir hale gelmiştir. Yapılan bilimsel çalışmalar yoganın olumlu etkilerini ortaya çıkarmıştır ve bu yüzden bilim ile terapi; disiplinler arasında, yogaya yer açmıştır, zamanla da geniş bir literatüre sahip olmuştur. Yoga hakkında ilk mektup ve yazılı kaynak, Patanjali’nin Yoga Sutra adındaki kitabıdır. Yaklaşık 200 sene önceye (M.Ö) dayanmaktadır ve yoga sisteminin temelini oluşturur.

Yoganın temeli

Asana: Yoga pozlar, duruşlar ve figürleri Asana olarak adlandırılır. Asanalar fiziksel disiplin olarak, iç ve dış organlarımıza masaj yaparak, sağlığa, huzura ve en önemlisi iç huzura kavuşmamızı sağlar.
Pranayama: Pranayama doğru nefes alma teknikleri ile yaşam kalitemizi artırarak, iç huzura ulaşmamıza yardımcı olur. Bilimsel olarak, hızlı nefes alan hayvanlar az yaşarlar. Pranayama derin nefes almamızı ve hayat enerjisini içimize çekmemizi sağlar.
Meditasyon: Zihinsel ağırlıklı bir disiplindir ve zihnimizin sakinleşip, daha kolay kontrol edilmesine, özgür kalmasına yardımcı olur. Aslında yoganın meditasyon aşamasında, meyveleri toplamaya başlarız.

Yoganın faydaları

Bilinç altında yatan duygular ve motivasyonları daha iyi anlamak.
Problem çözme yeteneklerini geliştirmek.
Savunma mekanizmalarını güçlendirmek.
Olumsuz düşünce kalıplarını irdelemek.
Geçmişten gelen acıları dinlendirmek.
Korku, öfke ve stres ile başa çıkmak.
Negatif davranış ve tutumları azaltma, değiştirme ve ortadan kaldırma.
Duyguları ifade etmeye yardımcı olmak.
Hayata bakış açısını değişmek.
Özgüveni arttırmak.
Yeni model oluşturmak.
Yaşam kalitesini artırmak. Eskişehir Yoga

Eskişehir Yoga Merkezi

Arad Global Club olarak diğer Eskişehir Yoga merkezlerinin arasında özgün bir konuma sahibiz ve sizlere kaliteli, özel ve çözüm odaklı bir hizmet sunmaktayız. Eskişehir yoga merkezimizde sizlere özgün bir ortam hazırlayarak iç huzura ulaşmanıza yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Eskişehir Yoga Merkezi kayıt sistemi

Eskişehir Yoga Merkezi randevu sistemi ile çalışmaktadır.Kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için, verilen iletişim bilgileri ile lütfen iletişime geçiniz ve randevu alınız. Eskişehir Yoga Merkezi, sizlere özel ve sonuç odaklı çözümler sunmaktadır.

Eskişehir Yoga Merkezi iletişim Bilgileri

Websitemiz: www.aradglobalclub.org

Mail Adresimiz: info@aradglobalclub.org

Telefon ve WatsApp no: 0543 868 35 61

Arad Global Club olarak, Eskişehir Yoga Merkezinde sizlere hizmet vermekten onur duyarız.